user_mobilelogo

NEJLEPŠÍ VĚCI NA SVĚTĚ NEJSOU VĚCI, ALE ZÁŽITKY A POZNÁNÍ

Arménie

ARMÉNSKÉ KLÁŠTERY

Článek v Blogu

View more

Arménie byla první zemí na světě, která přijala křesťanství jako své státní náboženství. Stalo se tak v roce 301 za vlády pohanského krále Trdata III. Dnes se na území Arménie nachází více než 60 středověkých kostelů...

Oman

Omán země kadidla

Článek v Blogu

View more

Asi většinu z nás při návštěvě kostela nepřekvapí, když ucítí zvláštní omamnou vůni kadidla. Ale napadlo vás, co to vlastně to kadidlo je, proč se při náboženských obřadech používá a odkud se dováží?

Budapešť

CO VIDĚT V BUDAPEŠTI

Článek v Blogu

View more

Evropská metropole, kterou máme za humny, nabízí příjemně strávený víkend spojený s procházkami po památkách, koupáním v místních termálních lázních a umocněný výbornou maďarskou kuchyní...

DOTAZY K CESTOVÁNÍ DO BELIZE

Komentáře   

# Letenkyguest 2016-06-04 15:41
Dobrý den,
předem děkuji za krásné informativní stránky.
Můžete mě dát info na kolik vyšla cesta - letenky do Belize a zpět? a kde takové letenky hledáte ? jaký byl pak celkový rozpočet na ty 2 týdny? Moc děkuji
Karel
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# LetenkyTomas 2016-06-04 15:44
dobry den,
ja mel letenku do guatemala city a odlet z belize city s prestupy ve frankfurtu a v houstonu. byly drahe, mozna budete mit vetsi stesti, ale mne staly 25TCZK a kupoval jsem je na letuska.cz.
Co se tyce nakladu, zavisi jakou uroven cestovani si kazdy zvoli, mne stalo ubytovani v prumeru 700CZK a cca 250 czk jidlo + piti na den, 600CZK doprava vcetne vsec vyletu viz cestopis/den + kapesne na bezne vydaje.
Belize je odhadem o cca 30proc drazsi nez guatemala.
tomas
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Letenkybabička Lála 2017-11-18 17:08
Odhadem 3x ročně má akci Delta na trase PRG-xxx-Atlanta-Belize; přestup buď Amsterdam nebo Paříź; některé segmenty letí KLM nebo AirFrance. Cena bývá do 13k Kč (za zpáteční samozřejmě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Tobacco Cayeguest 2016-06-04 15:42
ahoj,
chci se zeptat na loď na Tobacco. těch 40BZD stála jedna cesta,nebo to byl zpáteční lístek.
díky Simča
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Tobacco CayeTomas 2016-06-04 15:44
ahoj simco, cena byla ze jeden smer. zdravim, tomas
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Belize a bezpečnostguest 2016-06-04 15:43
Dobrý den Tomáši, jste velký cestovatel klobouk dolů,
našla jsem vaše stránky náhodou když zjišťuji jestli je bezpečné jet do Belize. Mám syna v Mexiku a rozhodli se s kamarády zajet na 4 dny do Belize. Z doslechu vím, že je tam nebezepečno a tak se ho snažím od cesty odradit. Myslíte že je ten strach oprávněný ? jaký máte dojem vy? děkuji za vaši odpověď Hanka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Belize a bezpečnostTomas 2016-06-04 15:45
Dobry den Hanko,
v zasade se neni ceho bat, pokud bude dodrzovat bezne pravidla, ktere dodrzuje rozumny clovek vsude, jako je nechodit po tme po opustenych ulicich, nebyt pod vlivem alkoholu, neukazovat penize atd.
Belize na mne udelalo dobry dojem, lidi byli v pohode. Jedine, co se trochu malo vymyka je Belize City, ale tam neni stejne nic k videni, takze by se tam nemusel zdrzet. zdravim tomas.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Belize?Jirka 2016-11-14 10:48
Byl jsem v Belize 3 týdny v roce 2007 a dodnes to považuji za jednu z nejkrásnějších dovolených. Byl jsem tam společně s filmaři, kteří tam natáčeli dokument pro pořad Na Cestě vysílaný později na ČT, takže nejlepší bylo, že jsme prakticky nikde nebyli déle, než 2 dny a neustále jsme cestovali. Až posledních 5 dní jsme strávili na ostrově Caye Caulker, odkud jsme ale také vyjeli na blízký Ambergris Caye. Ten je ale už výhradně luxusní resort určený pro amíky se vším komfortem, tedy nic pro mne. Ale bylo zajímavé ho navštívit.
Belize je podle mých zkušeností bezpečné, i když na naše poměry poměrně drahé. Zejména pitná voda a služby v restauracích. Ale i tam je spousta čínských obchůdků, podobně jako u nás vietnamců a za cenu jednoho oběda v průměrné restauraci nakoupíte potraviny a pití na celý týden.... Je to jen o tom, kolik jste ochotní utrácet. Osobně doporučuji půjčit si na letišti auto, nejlépe nějaké terénní (dobrých silnic je tam jako šafránu) a cestovat. Je to maličká zemička velikostí moravy, ale až neskutečně nádherná. Připojuji své krátké video ze své cesty.
https://youtu.be/5CXU_U1sYsI
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Belize v záříNikol 2017-11-30 14:56
Dobrý den,
mám dotaz , hrozně moc bych chtěla do Belize , ale bohužel mohu vycestovat pouze září nebo říjen . Nemáte někdo zkušenost s tímto obdobím ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

facebook

Novinky z webu, fotografie, videa, tipy, online příspěvky z cest i z výletů.

Instagram 2

Fotografie a instavidea z mých cest, ale i z výletů, které zde nejsou popsány.

 

youtube

Krátká videa nejen z mých cest, ale i z výletů, které zde nejsou popsány.