user_mobilelogo
SINGAPUR HEAD

RADY NA CESTU DO SINGAPURU

 

Letem světem o Singapuru

Singapur je městský stát, který se nachází na ostrově odděleném od Malajského poloostrova úzkým průlivem. K Singapuru patří i dalších 54 přilehlých ostůvků. Singapur býval britskou kolonií, byl založen v roce 1819 Sirem Thomasem Stamford Rafflesem z Britské východoindické společnosti. Přestože Britové přístav považovali za velmi strategické místo a udržovali v Singapuru silnou vojenskou posádku, byl Singapur během druhé světové války okupován Japonci. Během let 1963 - 1965 byl součástí Malajské federace a od roku 1965 je nezávislý.

V Singapuru dnes žije 5 miliónů lidí a úředními jazyky jsou malajština, čínština a angličtina.

 

Víza: nepodléhá vízové povinnostisingapur m

Výstup ze země: odletová taxa není vyžadována

Česká ambasída: 1 Temasek Avenue, 41-00 Millenia Tower, 039 192 Singapore

Singapurské zastupení: Opletalova 27, Praha 1

Časový posun: 6 hodiny SELČ

Počasí: v květnu proměnlivé

Kurz: 1 Singapurský dolar SGD stojí cca 14 CZK

Vzdálenost: Do Singapuru 9850km

 

 

Kdy jet do Singapuru

V Singapuru panuje tropické počasí, leží takřka na rovníku. Tropické počasí se vyznačuje horkým a vlhkým podnebím, kdy teploty v noci neklesají pod 20°C a přes den se udržují okolo 30°C. Srážky jsou na denním pořádku, jsou časté, krátké, ale vydatné. Nejvíce srážek spadne od listopadu do ledna, nejméně od května do července. Vzhledem k celoročnímu stabilnímu počasí turisté přijíždějí do Singapuru po celý rok.

 

 

Co v Singapuru vidět a navštívit

Singapur 00b

Singapur je dnes světovým obchodním a finančním centrem a důležitým dopravním uzlem. Zdejší přístav je druhý největší na světě. Letiště Changi je jedno z nejdůležitějších pro lety mezi Evropou, Asií a Austrálií a mnoho turistů zde svou cestu na pár dní přeruší.

Středem města protéká stejnojmenná řeka Singapur a u jejího ústí do moře se rozkládá Central Business District - finanční centrum se všemi místními mrakodrapy. Dalšími čtvrtěmi jsou Koloniální district, Malá Indie, Čínské město a Orchad road - velkolepá nákupní třída.

 

 

Cestování do Singapuru na vlastní pěst

Singapur 90

My jsme Singapur navštívili krátce na závěr cesty po Malajsii (dálkové spoje z nebo do Malajsie se dají rezervovat přes stránku 12go.asia). Ubytování jsme měli zajištěné protřednictvím rezervačních stránek Booking.com. Po Singapuru jsme se pohybovali pěšky, ale pro rozsáhlejší průzkumy mimo centrum se spolehlivě nabízí místní metro. Stravování jsme řešili na ulici formou rychlého občerstvení.

Během našeho pobytu jsme se snažili dodržovat všechna místní nařízení. Singapur je totiž známý svými zákazy a příkazy, díky nimž je město bezpečné a čisté. Například kouření na veřejném prostranství je pokutováno 500SGD, přecházení ulice vedle přechodu pro chodce je možné jen za poplatek 50SGD, odhazování odpadků na ulici stojí 1000SGD, plivnutí nebo zahození žvýkačky také není zadarmo. Jsou zavedeny i daleko přísnější tresty, např. krátkodobé vyhoštění ze země hrozí třeba jen za přestupek v MHD, půl roku vězení za krádež desetidolarové položky nebo trest smrti i pro teenagera za držení drog.

 

 

 

 

 

37

zeme 100

ZEMÍ

CO JE NA STRÁNCE

 

407

dny 100

DNÍ

 

 

50 180

km 100

KILOMETRŮ