user_mobilelogo
HEAD taipei

RADY NA CESTU DO TAIPEJE

 

Letem světem o Taipei

Taiwan leží 165km od čínské pevniny a měří 390km na délku a 140 km na šířku. Ostrov je celý hornatý a je z větší poloviny pokrytý lesem. Nejvyšší hora Taiwanu měří téměř 4000 metrů. Stát leží na zlomu pevninských desek a trpí častými zemětřeseními. Klima je subtropické a většinu roku tu převládá monzunové počasí.

Hlavním městem Taiwanu je Taipei, který se nachází na severu ostrova. Město bylo založeno v 18. století a v roce 1885 se stalo hlavním městem čínské provincie Taiwanu a od roku 1967 samostatného Taiwanu. Má přes dva a půl milionu obyvatel a pyšní se (dnes již čtvrtým) nejvyšším mrakodrapem na světě. V celé zemi dnes žije 23 miliónů obyvatel.

 

Víza: nepodléhá vízové povinnosti, 90 dnítchaj wan m

Výstup ze země: odletová taxa není vyžadována

Česká ambasída: 7F Room B, 200, Keelung Road, Sec.1, 110 71 Taipei

Taiwanské zastupení: Evropská 33c, Praha 6 160 00

Časový posun: 6 hodin SELČ

Počasí: v květnu proměnlivé

Kurz: 10 Taiwanských dolarů NT stojí 6,6 CZK

Vzdálenost: Do Taipeie 9050km

 

 

Kdy jet do Taipei

Na Taiwanu se po většinu roku střídá monzunové počasí, proto na ostrově není jednoznačná turistická sezóna a cestuje se po celý rok.

 

 

Co v Taipei vidět a navštívit

Taipei 04

Jednoznačným lákadlem je skleněný mrakodrap Taipei 101. Historické centrum se rozprostírá kolem náměstí Chiang kai shek memorial hall, kde se nachází národní koncertní hala a národní divadlo. Významný je prezidentský palác, Longshan temple a zajímavý je i noční trh u Snake Alley.

 

 

Cestování do Taipei na vlastní pěst

Taipei 08

Taipei jsme krátce navštívili při naší cestě do Vietnamu, využili jsme přestupu a zajistili si stopover na 1 noc.

Ubytování jsme měli zajištěné protřednictvím rezervačních stránek stránky Agoda.com. Po Taipei jsme se převážně pohybovali pěšky, ale využili jsme také i taxi a metro. Stravování jsme řešili na ulici formou rychlého občerstvení.

 

 

 

NA WEBU JE

 

bude:

Barcelona, Andalusie, Gruzie, Arménie

37

zeme 100

ZEMÍ

411

dny 100

DNÍ

50 230

km 100

KM