user_mobilelogo
HEAD Soul

RADY NA CESTU DO SOULU

 

Letem světem o Soulu

Soul je hlavní město Jižní Koreje a leží u severozápadní hranice s KLDR na řece Han. Jižní Koreu omývá na západě Žluté moře a na východě Japonské moře. Ke Koreji také patří přes 3000 ostrovů, z nichž největší je ostrov Čedžu s nejvyšší horou Halla San, která měří 1950 metrů nad mořem. Celý poloostrov má převážně hornatý ráz.

Soul se stal v roce 1394 hlavním městem království Čoson. Na začátku 17. století napadli Soul Japonci a v roce 1636 připojili Koreu ke své čínské říši Čching Mandžuové. Po čínsko - japonské válce v roce 1895 byla smlouvou ukončena nadvláda Číny nad Koreou a vzniklo Korejské království s hlavním městem Soulem. Po rusko - japonské válce v roce 1910 Koreu anektovalo Japonsko. Korea byla osvobozena během 2. světové války americkou armádou. Po 2. světové válce byl Korejský polostrov rozdělen podél 38. rovnoběžky na severní a jižní část a obě země si v roce 1948 ustanovily své vlády. V roce 1950 však severní část překročila hranice a konflikt vyústil ve válku, která byla ukončena příměřím v roce 1953.

Dnes žije v Jižní Koreji 50 miliónů obyvatel, z toho v samotném Soulu přes 11 miliónů. Úředním jazykem je Korejština. Jedna třetina obyvatel se hlásí ke křesťanství, čtvrtina k buddhismu a zbývající polovina nevyznává žádné náboženství. V roce 1988 pořádal Soul Olympijské hry a v roce 2002 mistrovství světa ve fotbale.

 

Víza: nepodléhá vízové povinnostikorea m

Výstup ze země: odletová taxa není vyžadována

Česká konzulát: 1-121 Sinmunno 2-ga, Jongno-gu, Seoul

Jihokrejská ambasáda: Slavíčkova 5, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Časový posun: 7 hodiny SELČ

Počasí: v květnu OK

Kurz: za 1 CZK je 57,5 Korejských Wongů KRW

Vzdálenost: Do Soulu 8270km

 

 

Kdy jet do Soulu

V Jižní Koreji panuje mírné podnebí s teplými léty a studenými zimami. Nejvhodnější dobou pro návštěvu Soulu jsou proto měsíce od dubna do října.

 

 

Co v Soulu vidět a navštívit

Soul 04

Mezi hlavní turistické atrakce bezpochyby patří pět královských paláců: Deoksugung, Gyeongbokgung, Gyeonghuigung, Changdeokgung a Changgyeomggung. V Soulu jsou čtyři historické brány, z nichž nejznámější je jižní brána Namdaenum poblíž stejnojmenné tržnice. Pěkný výhled na město je z televizní věže a z Namsan parku. Moderní obchodní a nákupní čtvrť je v Coexu.

 

 

Cestování do Soulu na vlastní pěst

Soul 25

Letenku do Manily jsem si objednal se stopoverem v Soulu u Student Agency. Před příletem do Soulu jsem neměl rezerovaný žádný nocleh a základní informace jsem načerpal až den před odjezdem především z oficiálních stránek vlakového spojení letiště v Incheonu www.arex.or.kr, kde se dají najít i tipy na výlety Po přistání se prochází tranzitním prostorem, kde se nedají minout informační stánky, které z dálky označují velké žluté otazníky. Tyto informační stánky nabízí rychlovýlety pro ty, kteří v Soulu nenocují, a další spoj jim letí v ten samý den. V mém případě jsem se nechal odbavit a v příletové hale jsem kontaktoval další informační stánek se žlutým otazníkem a požádal jsem o nabídku ubytování poblíž letiště a vlaku, o jízdní řád vlaků z Incheonu a mapu města. Poté jsem se ubytoval, přejel vlakem do centra a za hodinu a půl po přístání jsem se již procházel Soulem. Vlak na cetrální vlakové stanoviště v centru města jede přibližně 50 minut.

 

 

 

NA WEBU JE

 

bude:

Barcelona, Andalusie, Gruzie, Arménie

37

zeme 100

ZEMÍ

411

dny 100

DNÍ

50 230

km 100

KM