user_mobilelogo

Gruzie Usguli

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, Gruzie je pro našince velice populární destinací. Je totiž svým způsobem exotická, má úchvatné hory, černomořské pobřeží, výborné jídlo a ještě lepší víno, pohostinné lidi a je bezpečná a levná. Je přitažlivá nejen v létě, ale i v zimě, kdy nabídne zajímavou alternativu k alpskému lyžování. A samotné cestování do Gruzie usnadní bezvízový vstup a přímé letecké spojení provozované nízkonákladovými společnostmi. Která zajímavá místa se dají v Gruzii navštívit?

Chor Virap

Arménie byla první zemí na světě, která přijala křesťanství jako své státní náboženství. Stalo se tak v roce 301 za vlády pohanského krále Trdata III. Dnes se na území Arménie nachází více než 60 středověkých kostelů a mnohé jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Pojďme se na některé z nich podívat.

Oman velbloud

Asi většinu z nás při návštěvě kostela nepřekvapí, když ucítí zvláštní omamnou vůni kadidla. Ale napadlo vás, co to vlastně to kadidlo je, proč se při náboženských obřadech používá a odkud se dováží? Na tyto i další otázky vám dá odpověď návštěva Ománu.

Andalusie Alhambra Granada

Andalusie byla po sedm století pod nadvládou Maurů. Córdobský chalífát i Granadský emirát silně ovlivnily chod dějin na této jižní výspě Evropy. Na území jen o trochu větším než je Česká republika dnes můžete navštívit nejen nádherné památky, ale i krásnou přírodu a vykoupat se můžete na místních plážích.

facebook

Novinky z webu, fotografie, videa, tipy, online příspěvky z cest i z výletů.

Instagram 2

Fotografie a instavidea z mých cest, ale i z výletů, které zde nejsou popsány.

 

youtube

Krátká videa nejen z mých cest, ale i z výletů, které zde nejsou popsány.